Bloog Wirtualna Polska
Są 1 272 172 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Mamą być… hulajnoga

środa, 21 czerwca 2017 22:23

Wieczorny spacer. Wychodzimy, Bąbel w krótkich spodenkach. Pierwsza myśl matki „A może długie, bo jak się wywróci?”. Ale przecież głupie myśli odgonić trzeba, bo po chusteczkę słuchać intuicji! I to matczynej w tym wypadku. Jedzie Bąbel z górki. Górka to mało powiedziane, jedzie z góry, pędzi wręcz, Matka czyli ja już widzi oczami matczynej wybujałej wyobraźni, że nie koniecznie ten zjazd skończy się dobrze. Ale Bąbel w kasku przecież. Ale te kolana odsłonięte… Pędzi Bąbel, pędzi, ostatni płytka przed prostą, koło od hulajnogi w dziurę, Bąbel leeeeeeeci… Patrzy matka przerażona, hulajnoga w jedną stronę, Bąbel w drugą, ale cisza. Wstaje Bąbel, szok poupadkowy mija w jednej dziesiątej ułamka sekundy i Bąbel zaczyna wyć! Wyje! Wyje jeszcze głośniej niż zawsze. Po prostu W Y J  E! Podbiega Matka. Krew się leje z kolana ciurkiem, a matka co robi? „Nie płącz Kochanie, bo fąfle pójdą, a nie mamy chusteczek!” – błaga Matka Bąbla, który pierwszy raz w swoim życiu rozbił kolano! Bąbel wyje jeszcze głośniej, ale nagle zza pleców Matki słychać inne wycie. O! wyje jeszcze ktoś. Jupi, nie jesteśmy sami w tej, o zgrozo!, dantejskiej scenerii. Podjeżdża wózek z około roczną dziewczynką w środku. Dziewczynka wyje. Płacze tak głośno, że niemal przekrzyczała Bąbla. Więc wyje Bąbel, wyje dziecko, odwraca się Matka i widzi bladego, przerażonego, młodego ojca, który zbladłszy z bezsilności na wycie swojej najukochańszej pociechy, bo nic poradzić nie może, bo zapewne (co widać było w oczach) nie wie czemu pociecha drze się w niebogłosy. Podchodzi ów ojciec i pyta Matkę czyli mnie, głosem ledwo słyszalnym: „Wody?”. No jeszcze lepiej niż ja! – myśli Matka. „Nie, chusteczki! Poproszę chusteczki” – mówi Matka, po czym dziękuje grzecznie ojcu i losowi, że ktoś z opresji raczył ją wybawić i jest czym fąfle do pasa już wiszące Bąblowi wytrzeć ;)
Taaa, prawdziwe matkopolkowe myślenie ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Kissiak w korku

piątek, 16 czerwca 2017 22:35

Leje deszcz, że świata nie widać. Kissiak w korku. Co robi? Pierwszy raz w życiu wysyła sms pod numer 7252 ze swoim imieniem, by wygrać 6000 zł.

Mija 10 minut. Kissiak nie wygrywa. Nadal stoi w korku. I w dodatku jest mu przykro! ;(

 

Głupi Kissiak! ;) ;) ;)


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

Prawdziwe takie

niedziela, 11 czerwca 2017 15:13

IMG_1968.JPG


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

A miało być tak pięknie w błogim stanie relaksacji… ;)

niedziela, 04 czerwca 2017 21:25

Niedziela wieczór, Bąbel śpi, Kissiak ma wszystko zrobione. Poniedziałek w gotowości, ubranie dla Bąbla gotowe, ubranie dla Kissiaka gotowe, plan strojów na tydzień ułożony, torba spakowana, dokumenty ułożone, paznokcie pomalowane, wszystko w domu ułożne, pozmywane, myśli wolne, nie chce Kissiak ich zajmować dziś niczym innym. To czas totalnej relaksacji. Ale jak na Kissiaka przystało przecież totalnej relaksacji być nie może, bo jakże to tak, prawda? Bo przecież taki stan relaksacji dziś miał najwyższy Kissiak osiągnąć, a wyszło jak zawsze albo i gorzej…

A było to tak, że Kissiak film chciał obejrzeć. Proste jak w mordę strzelił! Więc odpala w komputerze stronę, klika nazwę filmu, już szykuje się do oglądania… "Film Premium, zapłać!' – krzyczy kissiakowy komputer. Figa z makiem. Kissiak płacić nie będzie. Trudno. Na Kissiaku wrażenia to nie zrobiło, więc wpisuje Kissiak nazwę serialu, który chciał oglądać. Pojawia się Kissiaka jeden z ulubionych aktorów, najprzystojniejszych takich, więc Kissiak ładne oczka do zdjęcia robi, bo wie, że za kilka chwil się napatrzy, klika „enter” i…  "Film Premium, zapłać!" – krzyczy kissiakowy komputer! No, teraz to już się zrobiła ciężka atmosfera. Dlaczego Kissiak ma płacić za serial z 2013 roku, skoro mamy 2017 rok? Taki żal… Duma Kissiak, duma, dopiero po 20:00, godzina wczesna. Idzie Kissiak w ramach protestu własnego przed pudło. Odpala pudło (póki je ma, bo po przeprowadzce bez pudła Kissiak będzie żył), odpala jeden kanał, przełącza, drugi… przełącza, trzeci… i można bez końca. Wyłączył Kissiak pudło. Podchodzi Kissiak do okna, patrzy na swoje pole, patrzy na ten siąpiący z nieba deszcz i czuje taki stan beznadziei. Bo nie miał Kissiak na nic ochoty, jak na film. Nie miał nic do roboty, nie musiał nic pracować, nie chciał działać, chciał błogiego stanu relaksacji przy dobrym serialu, dobrym filmie, w piżamie, w łóżku, gdy za oknem szaro i pada… A tu taka przykrość Kissiaka spotkała w ten niedzielny wieczór. I za co to? No za co? ;)

 

 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

O tym jak Kissiak mógł zostać Kochaniem ;)

wtorek, 23 maja 2017 20:35

Idzie sobie Kissiak spokojnie Gdynią na Skwer Kościuszki, a tu siedzi na ławce chłop. Chłop jak chłop, jakiś Di Caprio to on nie był, choć jakby machnąć z „pięć głębszych po całym”, to może by się człowiek podobieństwa małego dopatrzył. Niemniej, idzie sobie Kissiak spokojnie, a tu siedzi na ławce chłop. Nie żeby pijany, ale z piwem w ręku. Nie jakiś bezdomny, ale widać, że coś mu dziś nie wyszło i chyba to nie jego dzień, smutki utopić musi. Nie żeby Kissiak się przyglądał, ale swym nosem już z daleka czuł, że obojętności w tym mijaniu z chłopem na ławce nie będzie. Więc idzie Kissiak spokojnie, mija chłopa na ławce, a chłop macha do Kissiaka prezerwatywą (nową w opakowaniu, jakby ktoś pytał ;) ), i pyta czy zostanę dzisiaj jego Kochaniem!

Ha! Tego jeszcze nie grali! No wszystkiego mógł się Kissiak spodziewać, ale żeby zostać Kochaniem?!? Normalnie chłop bez barier, gentelman i to zabezpieczony :)

Aż Kissiakowi myśl przebiegła, żeby odpowiedzieć, że Kissiak gumek nie używa, więc odpada, ale po co kusić los :P Więc pięknie ładnie odpowiedział Kissiak, że dzisiaj nie, a chłop na ławce pięknie ładnie westchnął i na pożegnanie machał dalej tą prezerwatywą…

 

 

 


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

sobota, 18 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  51 641  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Ulubione strony

Statystyki

Odwiedziny: 51641

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Facet