Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 171 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Poczta...

środa, 01 lutego 2017 22:35

Wchodzi Kissiak na pocztę… Tak i już wszyscy czytelnicy, po tym zdaniu wiedzą, że należy zrobić kawę, bo przecież już to jedno zdanie zapowiada rozprawkę. Bo jakby powiedziała koleżanka z pracy, z jej punktu widzenia to jest tak: Wchodzę na pocztę, kupuję znaczki, wysyłam listy, wychodzę z poczty. Koniec. Ale u Kissiaka jakżeby tak prosto było.
Więc jeszcze raz, od początku…

Wchodzi Kissiak na pocztę… i już po otwarciu drzwi z piersi się wyrywa głośne „O Boże!”, po czym po ułamku sekundy uświadamia sobie Kissiak, że wrzasnął to w niebogłosy, na co dziesięć par oczu z kolejki od razu się odwróciło co by zobaczyć kto ryja drze i to w ten sposób, od progu, zamiast grzecznie dzień dobry powiedzieć. Więc Kissiak sensację wzbudził od początku. Nic to, można się przyzwyczaić. Swoje wystać trzeba, więc staje Kissiak do kolejki, ale szczęście w nieszczęściu dwa okienka otwarte więc jakoś idzie. Liczy Kissiak listy co by wiedzieć ile znaczków kupić i kolejki dużej nie robić przy okienku, bo za Kissiakiem już trzy kolejne osoby stanęły. Jeden polecony, reszta zwykłe. Jeden, dwa, trzy… dwadzieścia pięć. Dwadzieścia pięć? Nieeee… Jeszcze raz… jeden, dwa, trzy… nooo, dwadzieścia pięć. Ok. Jak bum cyk cyk. Dwadzieścia pięć znaczków.

- Proszę polecony priorytet i dwadzieścia pięć znaczków – mówi Kissiak z promiennym uśmiechem do Nicmisięniechce Pani w okienku i dodaje:  - Na fakturę.

- Ale klei Pani sama! – mówi Nicmisięniechce Pani w okienku.

A wydawała się taka sympatyczna, młoda, blond, całe życie przed nią, a taki mruk się okazał – myśli Kissiak (po cichu tym razem) i dodaje już głośno:

- Tak, tylko czy może dać mi Pani taką maczankę – prosi Kissiak.

- Znaczki podrożały – mówi Nicmisięniechce Pani w okienku tonem bardziej niż totalnie obojętnym.

- To mi pieniędzy nie starczy – wyrywa się Kissiakowi i już w tej sekundzie żałować zaczyna, że tak mu się z piersi znowu wyrwało, bo w tej sekundzie Nicmisięniechce Pani z okienka, jakby ją bicz jakiś trzasnął mówi podnosząc głowę:

- To dawać te znaczki, czy nie?!?

- Tak, tak – mówi zlękniony już Kissiak – niech Pani daje.

Dostaje Kissiak znaczki, furę znaczków, po dwa na list i odchodzi kleić. Najpierw trza znaczki od siebie oderwać, gorąc człowieka już łapie, bo ubrany w tą kurtkę i już duszności ma, ale dzielnie odrywa oczka znaczka od znaczka. W końcu klei. Klei… klei… Buch! Znaczki się skończyły, listy jeszcze są. Teraz Kissiak jakby obuchem w łeb dostał myśli sobie że źle policzył. Nieee…  Liczy więc jeszcze raz, jeden, dwa, trzy… dwadzieścia pięć…  Jeszcze raz: jeden, dwa, trzy… dwadzieścia pięć… Podchodzi Kissiak do Nicmisięniechce Pani z okienka:

- Przepraszam, Pani mi dała tylko dwadzieścia znaczków, a nie dwadzieścia pięć.

- No miałoby być dwadzieścia – mówi Nicmisięniechce Pani z okienka i to takim tonem, że Kissiakowi zaraz gałki z oczu wyparują, schować się chce, uciec już, ale nie może. Oddech łapie i mówi, spokojnie:

- To jeszcze pięć. Można dopisać do tamtej FV?

- NIE! – Nicmisięniechce Pani z okienka powiedziała to tak, że Kissiak się skurczył, malutki zrobił i dzielnie powiedział: - To drugą w takim razie.

- NIP – wysyczała Nicmisięniechce Pani z okienka.

Kissiak dyktuje.

- Jeszcze raz, bo się chyba pomyliłam – powiedziała ciut z lekkim uśmiechem Nicmisieniechce Pani z okienka, myśląc, że ten niby uśmiech pozwoli jej ten błąd przyćmić, po czym dodała ni stąd ni z owąd do swej towarzyszki niedoli z okienka numer dwa:

- Tak mam z Przemkiem.

Wziął więc Kissiak te znaczki, ponaklejał, listy oddał i poszedł w siną dal cichutko na paluszkach, co by już żadnym „do widzenia” ani innym takim Nicmisięniechce Pani z okienka nie denerwować.

 

 


Podziel się
oceń
10
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

sobota, 18 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  51 632  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Ulubione strony

Statystyki

Odwiedziny: 51632

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Facet